We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products EB2MP rack accessory Blank panel
SKU
EB2MP
Category: Rack Accessories
| SKU | EB2MP |
|---|---|
| EAN | 0656747005954 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | No |
| PDF URLs |
View PDF |
Economical steel panels with a durable flat black powder coat finish
| Features | |
|---|---|
| Certification | Greenguard |
| Type | Blank panel |
| Rack capacity | 2U |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 241.3 mm |
| Package height | 114.3 mm |
| Package depth | 558.8 mm |
| Package weight | 15.4 kg |
| Width | 482.6 mm |
| Height | 88.9 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 241.3 mm |
| Package height | 114.3 mm |
| Package depth | 558.8 mm |
| Package weight | 15.4 kg |
| Quantity per pack | 25 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Blank panel |
| Rack capacity | 2U |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |