We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products ERK-ST rack accessory Top panel
SKU
ERK-ST
- Solid top
- Fits WMRK, ERK (35 space and higher), ERK-KD (all sizes), SCRK racks
- Steel construction with black finish
Category: Rack Accessories
Fits WMRK, ERK (35 space and higher), SCRK; includes service plate
| Features | |
|---|---|
| Certification | Greenguard |
| Type | Top panel |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 584.2 mm |
| Package height | 25.4 mm |
| Package depth | 431.8 mm |
| Package weight | 2.65 kg |
| Width | 501.7 mm |
| Height | 365.3 mm |
| Depth | 12.7 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 584.2 mm |
| Package height | 25.4 mm |
| Package depth | 431.8 mm |
| Package weight | 2.65 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Top panel |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |