We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products HBL1 rack accessory Blank panel
SKU
HBL1
Category: Rack Accessories
| SKU | HBL1 |
|---|---|
| EAN | 0656747007958 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | No |
| PDF URLs |
View PDF |
The most aesthetic blank panels available with a black brushed and anodized finish. Complements RSH4A custom rackshelves and other anodized accessories. • Aluminum construction • Flat Panel
| Features | |
|---|---|
| Compatible rack width | 19" |
| Type | Blank panel |
| Size (imperial) | 4.45 cm (1.75") |
| Rack capacity | 1U |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Aluminium |
| Weight & dimensions | |
| Material thickness | 3.17 mm |
| Width | 483 mm |
| Size (imperial) | 4.45 cm (1.75") |
| Height | 44 mm |
| Depth | 3.17 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Blank panel |
| Size (imperial) | 4.45 cm (1.75") |
| Rack capacity | 1U |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |