We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products HBL6 rack accessory Blank panel
SKU
HBL6
- Flat 11-gauge aluminum construction is easy to machine
- Black brushed and anodized finish
Category: Rack Accessories
The most aesthetic blank panels available with a black brushed and anodized finish. Complements RSH4A custom rackshelves and other anodized accessories. • Aluminum construction • Flat Panel
| Features | |
|---|---|
| Certification | Greenguard |
| Compatible rack width | 19" |
| Type | Blank panel |
| Size (imperial) | 26.7 cm (10.5") |
| Rack capacity | 6U |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Aluminium |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 266.7 mm |
| Package height | 8.1 mm |
| Package depth | 482.6 mm |
| Package weight | 1.09 kg |
| Width | 482.6 mm |
| Size (imperial) | 26.7 cm (10.5") |
| Height | 266.7 mm |
| Depth | 2 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 266.7 mm |
| Package height | 8.1 mm |
| Package depth | 482.6 mm |
| Package weight | 1.09 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Blank panel |
| Size (imperial) | 26.7 cm (10.5") |
| Rack capacity | 6U |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |