We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products LF-HD rack accessory Rack feet
SKU
LF-HD
- Adjustable leveling feet BGR Series floor standing steel racks
- Can be adjusted with a flat blade screwdriver or hex driver
- Comes in a set of 4
Category: Rack Accessories
Adjustable feet fit BGR Series floor standing racks
| Features | |
|---|---|
| Certification | Greenguard |
| Type | Rack feet |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 76.2 mm |
| Package height | 38.1 mm |
| Package depth | 101.6 mm |
| Package weight | 410 g |
| Width | 35.6 mm |
| Height | 101.6 mm |
| Depth | 35.6 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 76.2 mm |
| Package height | 38.1 mm |
| Package depth | 101.6 mm |
| Package weight | 410 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Rack feet |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |