We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products LL-VP1710 rack accessory Rack plate
SKU
LL-VP1710
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Lever Lock Vertical Plate 13.6 Inches High, 10 Inches Wide
- Locks in place without tools in Lever LockTM compatible racks
- Designed to hold a wide range of small devices
- Steel construction with black powder coat finish
Category: Rack Accessories
| SKU | LL-VP1710 |
|---|---|
| EAN | 0656747398087 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | No |
Locks in place without tools in Lever Lock™ compatible racks
| Features | |
|---|---|
| Type | Rack plate |
| Compatibility | BGR, BGR-SA |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 680 g |
| Width | 14.7 mm |
| Height | 345.7 mm |
| Depth | 253 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 680 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Rack plate |
| Compatibility | BGR, BGR-SA |
| Sustainability compliance | Yes |
| Sustainability certificates | GREENGUARD |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |