We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products MFR-RRK-12 rack accessory Rack rail
SKU
MFR-RRK-12
- 10-32 threaded rear rackrail
- Fits matching size MFR Series racks
Category: Rack Accessories
| SKU | MFR-RRK-12 |
|---|---|
| EAN | 0656747193477 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | No |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual |
| PDF URLs |
View PDF View PDF |
Heavy-gauge 10-32 threaded rail, sold as a pair
| Features | |
|---|---|
| Certification | Greenguard |
| Type | Rack rail |
| Rack capacity | 12U |
| Compatibility | MFR Series |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 88.9 mm |
| Package height | 31.8 mm |
| Package depth | 622.3 mm |
| Package weight | 1.32 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 88.9 mm |
| Package height | 31.8 mm |
| Package depth | 622.3 mm |
| Package weight | 1.32 kg |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Rack rail |
| Rack capacity | 12U |
| Compatibility | MFR Series |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |