We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products MV-RR44 rack accessory Rack rail
SKU
MV-RR44
- Additional rackrail is heavy-gauge, 10-32 threaded
- Sold in pairs
- Includes mounting hardware
Category: Rack Accessories
| SKU | MV-RR44 |
|---|---|
| EAN | 0656747011788 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | No |
| PDF URLs |
View PDF |
Heavy-gauge 10-32 threaded rail, sold as a pair
| Features | |
|---|---|
| Certification | Greenguard |
| Type | Rack rail |
| Rack capacity | 44U |
| Compatibility | MRK Series |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 127 mm |
| Package height | 76.2 mm |
| Package depth | 2057.4 mm |
| Package weight | 7.43 kg |
| Width | 35.7 mm |
| Height | 1955.8 mm |
| Depth | 34.9 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 127 mm |
| Package height | 76.2 mm |
| Package depth | 2057.4 mm |
| Package weight | 7.43 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Rack rail |
| Rack capacity | 44U |
| Compatibility | MRK Series |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |