We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products PBL1-ID rack accessory Blank panel
SKU
PBL1-ID
- Aluminum construction, 1 space, with clear plastic holder
- Accepts paper labels up to 1-1/2” tall by 17-1/2” wide
Category: Rack Accessories
| SKU | PBL1-ID |
|---|---|
| EAN | 0656747136030 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | No |
Aluminum 1 space panels accept paper labels up to 1-1/2” tall by 17-1/2” wide.
| Features | |
|---|---|
| Type | Blank panel |
| Rack capacity | 1U |
| Product colour | Black |
| Mounting hole shape | Oval |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Aluminium |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 482.6 mm |
| Package height | 16 mm |
| Package depth | 44.5 mm |
| Package weight | 170 g |
| Width | 483 mm |
| Height | 44 mm |
| Depth | 13 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 482.6 mm |
| Package height | 16 mm |
| Package depth | 44.5 mm |
| Package weight | 170 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Blank panel |
| Rack capacity | 1U |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |