We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products PFD-45 rack accessory Door
SKU
PFD-45
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
45 RU Plexi Front Door for WMRK Racks - PFD-45
Category: Rack Accessories
| SKU | PFD-45 |
|---|---|
| EAN | 0656747099960 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | No |
Plexi front door with partial venting
| Features | |
|---|---|
| Type | Door |
| Rack capacity | 45U |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 24.9 kg |
| Width | 509 mm |
| Height | 2022.3 mm |
| Depth | 35.3 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 24.9 kg |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Door |
| Rack capacity | 45U |
| Sustainability compliance | Yes |
| Sustainability certificates | GREENGUARD |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |