We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products PHCM-1-2 rack accessory Cable management panel
SKU
PHCM-1-2
- Matches and integrates well with PCD Series ducts
- Comes with removable hinged cover
- Sold as a single piece
Category: Rack Accessories
| SKU | PHCM-1-2 |
|---|---|
| EAN | 0656747398148 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | No |
Integrates well with PCD Series ducts; comes with removable hinged cover
| Features | |
|---|---|
| Compatible rack width | 19" |
| Type | Cable management panel |
| Rack capacity | 1U |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Plastic |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 482.6 mm |
| Package height | 44.5 mm |
| Package depth | 69.8 mm |
| Package weight | 330 g |
| Width | 488.9 mm |
| Height | 50.8 mm |
| Depth | 67.9 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 482.6 mm |
| Package height | 44.5 mm |
| Package depth | 69.8 mm |
| Package weight | 330 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Cable management panel |
| Rack capacity | 1U |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |