We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products PPM-LID12 rack accessory Security cover panel
SKU
PPM-LID12
- Increases security and reduces potential for dust and debris
- Steel construction with black powder coat finish
Category: Rack Accessories
| SKU | PPM-LID12 |
|---|---|
| EAN | 0656747013393 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | No |
| PDF URLs |
View PDF |
Increases security and reduces potential for dust and debris
| Features | |
|---|---|
| Type | Security cover panel |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 482.6 mm |
| Package height | 76.2 mm |
| Package depth | 558.8 mm |
| Package weight | 2.76 kg |
| Width | 503.2 mm |
| Height | 16 mm |
| Depth | 307.3 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 482.6 mm |
| Package height | 76.2 mm |
| Package depth | 558.8 mm |
| Package weight | 2.76 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Security cover panel |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |