We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products PTRK-RR14 rack accessory Rack rail
SKU
PTRK-RR14
- Rear rackrail is heavy-gauge, 10-32 threaded
- Includes rail and installation hardware
Category: Rack Accessories
| SKU | PTRK-RR14 |
|---|---|
| EAN | 0656747013607 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | No |
Heavy-gauge 10-32 threaded rail, sold as a pair
| Features | |
|---|---|
| Type | Rack rail |
| Rack capacity | 14U |
| Compatibility | PTRK |
| Product colour | Black |
| Mounting hole shape | Round |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 101.6 mm |
| Package height | 50.8 mm |
| Package depth | 660.4 mm |
| Package weight | 1.82 kg |
| Width | 22.9 mm |
| Height | 622.3 mm |
| Depth | 33.5 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 101.6 mm |
| Package height | 50.8 mm |
| Package depth | 660.4 mm |
| Package weight | 1.82 kg |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Rack rail |
| Rack capacity | 14U |
| Compatibility | PTRK |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |