We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products RK-GD12 rack accessory Door
SKU
RK-GD12
- Smoked, tempered glass door
- Includes keylock
Category: Rack Accessories
| SKU | RK-GD12 |
|---|---|
| EAN | 0656747075933 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | No |
| PDF URLs |
View PDF |
Smoked, tempered glass door
| Features | |
|---|---|
| Type | Door |
| Rack capacity | 12U |
| Product colour | Black |
| Locking | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Tempered glass |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 558.8 mm |
| Package height | 146.1 mm |
| Package depth | 647.7 mm |
| Package weight | 3.63 kg |
| Width | 474.7 mm |
| Height | 531.6 mm |
| Depth | 58.4 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 558.8 mm |
| Package height | 146.1 mm |
| Package depth | 647.7 mm |
| Package weight | 3.63 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
|---|---|
| Screws included | Yes |
| Number of screws | 2 |
| Technical details | |
| Type | Door |
| Rack capacity | 12U |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |