We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products RK-RAP16 rack accessory Door
SKU
RK-RAP16
- Matching rear access panel for 22” and 28” deep racks
- Includes 2 space top vented panel and 2 space cable management panel
- Includes keylock
Category: Rack Accessories
Matching locking rear access panel for 22” and 28” deep racks
| Features | |
|---|---|
| Type | Door |
| Size (imperial) | 52.8 cm (20.8") |
| Rack capacity | 16U |
| Product colour | Black |
| Locking | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Wood |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 660.4 mm |
| Package height | 127 mm |
| Package depth | 558.8 mm |
| Package weight | 7.57 kg |
| Width | 485.9 mm |
| Size (imperial) | 52.8 cm (20.8") |
| Height | 528 mm |
| Depth | 30.5 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 660.4 mm |
| Package height | 127 mm |
| Package depth | 558.8 mm |
| Package weight | 7.57 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
|---|---|
| Screws included | Yes |
| Number of screws | 18 |
| Technical details | |
| Type | Door |
| Size (imperial) | 52.8 cm (20.8") |
| Rack capacity | 16U |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |