We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products Side Panels 41 space for BGR Series Blank panel
SKU
BSPN-41-27
- Side panels are removable and keylocking
- Sturdy steel construction with black finish
Category: Rack Accessories
- High Quality
- Easy to Use
- Easy to Use
| Features | |
|---|---|
| Certification | Greenguard |
| Type | Blank panel |
| Size (imperial) | 68.6 cm (27") |
| Rack capacity | 41U |
| Compatibility | BGR Series |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Width | 680.2 mm |
| Size (imperial) | 68.6 cm (27") |
| Height | 1922 mm |
| Depth | 28 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Blank panel |
| Size (imperial) | 68.6 cm (27") |
| Rack capacity | 41U |
| Compatibility | BGR Series |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |