We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products SP-5-14-26 rack accessory Vented blank panel
SKU
SP-5-14-26
- Vented at top and bottom
- Equipped with recessed lift handles and internal locking clips
- Steel construction, black powder coat finish
- Each side panel adds 5/8” to overall width; sold in pairs
Category: Rack Accessories
Vented panels are fitted with lift handles and internal locks
| Features | |
|---|---|
| Certification | Greenguard, UL |
| Type | Vented blank panel |
| Size (imperial) | 66 cm (26") |
| Rack capacity | 14U |
| Compatibility | Slim 5-14-26 |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 680 mm |
| Size (imperial) | 66 cm (26") |
| Height | 712 mm |
| Depth | 29.2 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Vented blank panel |
| Size (imperial) | 66 cm (26") |
| Rack capacity | 14U |
| Compatibility | Slim 5-14-26 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |