We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products UP1 rack accessory Cable management panel
SKU
UP1
- Pre-punched with slots and holes in a versatile pattern
- Steel construction, black powder coat finish
Category: Rack Accessories
| SKU | UP1 |
|---|---|
| EAN | 0656747023088 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | No |
| PDF URLs |
View PDF |
Can be used for lacing large cable bundles or mounting devices
| Features | |
|---|---|
| Certification | Greenguard |
| Type | Cable management panel |
| Rack capacity | 1U |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 152.4 mm |
| Package height | 228.6 mm |
| Package depth | 482.6 mm |
| Package weight | 40 g |
| Width | 482.6 mm |
| Height | 44.5 mm |
| Depth | 13 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 152.4 mm |
| Package height | 228.6 mm |
| Package depth | 482.6 mm |
| Package weight | 40 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Cable management panel |
| Rack capacity | 1U |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |