3M T Privacy Filter for 24.5in Full Screen Monitor with T COMPLYT Magnetic Attach 16:9 PF245W9EM Frameless display privacy filter 62.2 cm (24.5")
SKU
PF245W9EM
Login for pricing
In Stock: 3 available
3M™ Privacy Filter for 24.5in Full Screen Monitor with 3M™ COMPLY™ Magnetic Attach, 16:9, PF245W9EM
  • Effective "black out" privacy from side views outside the 60-degree viewing angle
  • Reversible between a glossy side and glare-reducing matte
  • Matte surface helps reduce glare and fingerprints
  • Helps reduce blue light, without distorting the natural color of your display
  • Adds an extra layer of protection from everyday scratches and dust
  • Durable privacy filter that can withstand hundreds of cleanings
  • 100% hand inspected for quality assurance
More Information
Suitable for Monitor
Maximum screen size 24.5 "
Type Frameless display privacy filter
SKU PF245W9EM
EAN 0076308415051
Manufacturer 3M
Availability Yes
You may also be interested in
Compare Products
Product 3M T Privacy Filter for 24.5in Full Screen Monitor with T COMPLYT Magnetic Attach 16:9 PF245W9EM Frameless display privacy filter 62.2 cm (24.5")
New
3M T Privacy Filter for 24.5in Full Sc... Login for pricing