FF4D532G6000HC30DC01
- RGB Colors & 120° Ultra-Wide Lighting
- Supports Intel XMP3.0 for One-Click Overclocking
- Power Management ICs (PMIC) Equipped for Stable, Efficient Power Usage
- Strengthened PMIC Cooling Design
- On-die ECC for Stable System
- High-Quality ICs Selected for Stability & Reliability
- Equipped with Smart RGB IC Controller that Supports Various Lighting Effect Software
Category: Memory Modules
| Internal memory type | DDR5 |
|---|---|
| Memory clock speed | 6000 MHz |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Component for | PC |
| SKU | FF4D532G6000HC30DC01 |
| EAN | 0765441661660 |
| Manufacturer | Team Group |
| Availability | Yes |
| Product Family | DELTA RGB |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual |
On-die ECC for System Stability
Power Management ICs (PMICs) Equipped for Stable, Efficient Power Usage
Smart RGB IC Controllers Support Various Lighting Effect Software
The Lifetime warranty
The Lifetime warranty
| Memory | |
|---|---|
| Package type | Box |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) | Yes |
| Intel Extreme Memory Profile (XMP) version | 3.0 |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 16 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Component for | PC |
| CAS latency | 30 |
| Memory voltage | 1.35 V |
| ECC | No |
| Power | |
| Memory voltage | 1.35 V |
| Design | |
| Backlight colour | Red/Green/Blue |
| Backlight | Yes |
| Features | |
| On-Die ECC | Yes |
| Backlight | Yes |
| Internal memory | 32 GB |
| CAS latency | 30 |
| Memory voltage | 1.35 V |
| ECC | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 7 mm |
| Depth | 144.2 mm |
| Height | 46.1 mm |